Wsiadła z dwójką dzieci do pociągu. Kiedy ruszył, ona ze łzami w oczach pobiegła do obsługi.

Pani Anna z dwójką dzieci miała jechać pociągiem do Opoczna. Przez pomyłkę zamiast do swojego pociągu, wsiadła do Pendolino jadącego do Krakowa.

Kobieta nie była przygotowana na tak długą podróż. Zapłakana i przerażona zwróciła się o pomoc do kierownika składu.

Gdy pani Anna wsiadała na dworcu Warszawa Zachód była pewna, że dopilnowała wszystkiego. Miała bilety, bagaż i dwoje dzieci. Wszystko wydawało się być w najlepszym porządku. Wsiadła, zajęła miejsce i spokojnie oczekiwała stacji Opoczno.

Jednak w trakcie kontroli biletów okazało się, że pomyliła pociągi i zamiast do Opoczna jedzie właśnie do Krakowa.

„Oblały mnie zimne poty, poczułam wstyd, w końcu się rozpłakałam. Nie wyobrażałam sobie całodziennej podróży z dwojgiem małych dzieci” – mówiła pani Ania.

Ku jej zaskoczeniu obsługa pociągu okazała się niezawodna. Szybko sprawdzono gdzie da się zatrzymać pociąg, by zaoszczędzić jej i dzieciom tak długiej podróży. Zapadła decyzja, że najbliższą odpowiednią stacją będzie Włoszczowa.

Na tym nie koniec pomocy ze strony obsługi pociągu. Znaleziono pani Annie połączenie do Opoczna i zwolniono z opłat za bilety na ten przejazd. Dzięki sprawnej wymianie informacji, pani Anna wraz dziećmi wkrótce zmierzała do celu swojej podróży i już bez żadnych przygód dojechała do Opoczna.

Jak pani Annie udało się pomylić pociągi?

„Zarówno pociąg do Opoczna, jak i Krakowa odjeżdżały z Warszawy Zachodniej z tego samego peronu i toru w odległości czasowej zaledwie kilku minut. Zaaferowana bagażem, dziećmi, nie spojrzałam na numery pociągu” – tłumaczyła pani Ania.

Obsłudze pociągu gratulujemy wzorowej postawy. To rzecz wydawałoby się niespotykana w Polskich Kolejach Państwowych.