14-latka znaleziona martwa w łóżku. Przyczyną był popularny błąd, który popełnia większość z nas!

Przyzwyczajeni do przedmiotów codziennego użytku nie zdajemy sobie sprawy, że są one bezpieczne ale tylko wtedy, gdy są sprawne i używamy ich zgodnie z przeznaczeniem.

Nastolatka Le Thi Xoa, jak to ma w zwyczaju większość ludzi, swój telefon podłączała obok łóżka. Tej feralnej nocy jej iPhone podłączony do ładowarki leżał na łóżku. Dziewczyna podczas snu przekręciła się przygniatając ciałem kabel do ładowarki. Została porażona prądem.

Dopiero rano nieprzytomna, została znaleziona przez rodziców. Wezwane pogotowie zabrało ją do szpitala w Hanoi, ale lekarze nie zdołali jej reanimować i stwierdzili zgon.

Policja znalazła na jej łóżku kabel do ładowarki, na którym była uszkodzona osłonka zabezpieczająca. Według śledczych dziewczyna położyła podłączony do ładowarki, swój telefon iPhone 6 na łóżku, jak robiła to każdej nocy. Podczas snu przetoczyła się na uszkodzony przewód i porażona prądem zmarła.

W oświadczeniu policji czytamy, że na razie nie ma pewności czy kabel od ładowarki był oryginalny. Ten na zdjęciu nie jest widoczny w całości, ale wydaje się krótszy niż firmy Apple. Na fragmencie jest taśma przeźroczysta, która miała prowizorycznie zabezpieczyć uszkodzony przewód, co świadczy o tym, że nastolatka świadomie używała uszkodzonego przewodu.

To bardzo częsta praktyka. Zarówno dzieci jak i dorośli często zasypiają z telefonem podłączonym do ładowarki.

Udostępnij ku przestrodze. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że tak niepozorna rzecz może stanowić poważne zagrożenie dla życia.

Źródło/Foto: dailymail